One Piece Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

One Piece Türkiye

One Piece Türkiye

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ben Beckman

YazarMesaj
Luidmila
Kaptan
Kaptan
Luidmila

Wanted Alive : 4299
Wanted Dead : 34

Ben Beckman Empty
MesajKonu: Ben Beckman   Ben Beckman Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 10:07 pm

Ben Beckman 250px-Beckman1

Ben Beckman (ベン・ベックマン, Ben Bekkuman) Kızı Saçlı Shanks'ın ve Red Haired Korsanların First Mate'idir.
Animede ilk kez Luffy'nin küçüklüğünde görülmüştür ve genç uzun saçlıdır:

Daha sonra göründüğünde ise yaşlanmış saçlarına ak düşmüştür adeta.Ayrıca suratında X şeklinde bir yara oluşmuştur (kimbilir belki de Shanks'ınki gibi bu yarayı da Black Beard yapmıştır):

Tayfanın diğer üyelerine göre daha ağır başlı bir nevi Hasır şapkaların Zoro'su gibi biraz ağır.
Genelde düşünceli ve diğer kişiler endişelenen bir tip.Luffy kaçırıldığında onun için Mihawk Luffy'nin posterini getirdiğinde haddinden fazla içmiş olan Shanks için endişelendiği görünmüştür.

Güçlü ve Zeki olduğu bilinmektedir ve kaptanına yol gösterir.
Eiichiro Oda Beckman'ın East Blue'daki en yüksek IQ'ya sahip aşırı zeki adam olduğunu söylemiştir.
(1. Beckman 2.Kuro 3.Nami)

Beckman her zaman sırtında bir tüfekle ve ağzında bir sigarayla görünür.Muhtemelen ana silahı bir tüfektir.

Güncelleme: Beckman Son gördündüğünde Kizaru tarafından tanınmıştır ve uzun mesafeden Kizaru'ya silah doğrultmuştur.Kizaru buna karşılık kıpırdayamadığına göre Logia'lara etki edebilecke bir silaha sahip olduğu kesindir.
Bir amirali durduracak kadar eşit güçte olduğu düşünülürse OP dünyasının en güçlülerin arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz.

Oda Beckman'a isim veririken önce "Showfoctay Nezumi" ismini vereceği yöünde bir şaka yapmış (çünkü Beckmen'ın küçük bir fare gibi göründüğünü düşünüyormuş). Daha sonra Oda bunun Usopp'un yalanları gibi bir yalan olduğunu söylemiş.

Şimdillik özellik bariz bir gücü bilinmiyor fakat bir Yonkou'nun first mate'i olabilicek kadar güçlü olduğuna göre dehşet bir gücü olduğu sanılmakta. (White Beard'ın first mate'i komutanlarını gördükten sonra Shanks'ınkinin de onlara eş bir güce sahip olduğunu beklemek yanlış olmaz)

Ben Beckman
1 sayfadaki 1 sayfası